Evropská unie Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost

Akce

Trvalkový záhon II.

Trvalkový záhon II.

Čtvrtek 11. října Pokračování praktických workshopů pořádaných na Zahradě u řeky v Třebíči. Účastníci se tentokrát od zahradní architekty společnosti EKOVYSOČINA s.r.o. Ing. Terezy Čapkové dozvědí jak postupovat při zakládání trvalkových záhonů s podrostem cibulovin. Zahradu najdete na Brněnské ulici za bývalým Mountfieldem – vedle Pneu Kafka.

  Poslední proběhlé akce

  Trvalkový záhon I.

  Trvalkový záhon I.

  Čtvrtek 24. května Další z řady praktických workshopů pořádaných na Zahradě u řeky v Třebíči. Účastníci si tentokrát pod vedením Ing. Terezy Čapkové prakticky vyzkouší zakládní trvalkové záhonu. Zahradu najdete na Brněnské ulici za bývalým Mountfieldem – vedle Pneu Kafka.

  Den otevřené Zahrady u řeky v Třebíči

  Den otevřené Zahrady u řeky v Třebíči

  Pátek 27. dubna Zahrada u řeky se probudí k životu a všichni jste srdečně zváni Nová komunitní zahrada se představí veřejnosti. Přítomní budou seznámeni s fungováním zahrady, s plánem akcí a aktivit na celý rok. Připraven bude program pro celou rodinu a pokud to počasí dovolí budeme společně sázet trvalky, keře i stromky. Uvítáme, vezmete-li si pracovní oblečení a obuv. Zahrada bude taková, jakou si ji vybudujeme. Zahradu najdete na Brněnské ulici za bývalým Mountfieldem – vedle Pneu Kafka.

  Užiteční živočichové v zahradě

  Užiteční živočichové v zahradě

  Čtvrtek 26. dubna Zahrada může fungovat jako ekosystém, pouze pokud jsou na ní vhodná stanoviště pro různé živočichy. Účastníci semináře poznají, jak důležitou roli hrají živočichové v přírodní zahradě a jakými opatřeními je můžeme podpořit. Během exkurze po ukázkových zahradách DIE GARTEN TULLN navštívíme rozmanitá stanoviště a ukážeme si metody práce s živočichy ve výuce. Rovněž si vyzkoušíte výrobu jednoduchých domečků pro živočichy.