Ministerstvo životního prostředí podpoří přírodní zahrady ve školách i ekocentrech!

Pořídit si na školní pozemek bylinkovou zahrádku, broukoviště, tee-pee nebo včelí úl už nemusí být pro školy jen sen. Mateřské a lesní školky, základní školy i ekocentra se nově mohou ucházet až o půl milionu korun na úpravu venkovních areálů v přírodním stylu. Vůbec poprvé vyhlašuje dnes výzvu s takovým zaměřením Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.

celý článek

Nová dotační výzva pro rok 2018 na obnovu a zakládání zeleně v obcích a městech byla vyhlášena!

Dovolujeme si upozornit na vyhlášení nové výzvy Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR č. 2018/2017, která je určena na obnovu a zakládání zeleně v obcích a městech.

 

celý článek

Změny v režimu Náhradního plnění od roku 2017

1. 10. 2017 vejde v účinnost novela zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., která mění podmínky poskytování náhradního plnění.

celý článek

EKOVYSOČINA s.r.o. poskytovatelem náhradního plnění

Společnost EKOVYSOČINA s.r.o. zaměstnává více než 50% zdravotně postižených pracovníků na vymezených chráněných pracovních místech a je tak oprávněna poskytovat svým zákazníkům náhradní plnění ve smyslu zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, § 81 odst. 2b.

celý článek

Příspěvky na hospodaření v lesích - ohlášení nutné do 31. 3. 2017!

Finanční příspěvky na hospodaření v lesích od 1. července 2016 poskytuje stát. Vlastníci lesů mohou žádat o příspěvky na hospodaření v lesích od státu na práce, které byly zahájeny nejdříve 1. července 2016.

celý článek

Zahrada hrou

Nadace Proměny Karla Komárka připravila film Zahrada hrou. Jedná se časosběrný dokument, který se natáčel v letech 2013 - 2016 a zachycuje příběh tří školních zahrad a jejich postupné proměny v "zahrady hrou". Zahrada hrou je současný název programu Nadace Proměny Karla Komárka, jehož smyslem je vytvářet  u škol inspirativní prostředí, kde se děti mohou svobodně rozvíjet, objevovat své schopnosti a upevňovat svůj vztah k okolnímu světu.

celý článek


 

Chaloupky o.p.s.