Na obnovu zeleně ve městech a obcích je možné aktuálně získat dotaci!

Ministerstvo životního prostředí vyhlásílo v rámci Operačního prostředí Životní prostředí 2014 - 2020 výzvu č. 60 na podporu revitalizace funkčních ploch a prvků sídlení zeleně. Příjem žádostí o dotaci začal tento týden a končí 15. září. 2017.

celý článek

EKOVYSOČINA s.r.o. poskytovatelem náhradního plnění

Společnost EKOVYSOČINA s.r.o. zaměstnává více než 50% zdravotně postižených pracovníků na vymezených chráněných pracovních místech a je tak oprávněna poskytovat svým zákazníkům náhradní plnění ve smyslu zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, § 81 odst. 2b.

celý článek

Nová školní přírodní zahrada vzniká ve Velké Losenici

EKOVYSOČINA s.r.o. se podílí na přeměně zahrady Základní a mateřské školy ve Velké Losenici v přírodní zahradu.

celý článek

Drobní majitelé lesů na Vysočině mohou využít dotace na nákup lesní techniky

Křovinořez, motorovou pilu nebo postřikovač si budou moci nově s podporou Kraje Vysočina pořídit drobní vlastníci lesů z Vysočiny. Pokud krajské zastupitelstvo schválí zásady pro poskytování dotací, vlastníci nebo nájemci lesních pozemků budou moci vyčerpat až 23 tisíc korun.

celý článek

Příspěvky na hospodaření v lesích - ohlášení nutné do 31. 3. 2017!

Finanční příspěvky na hospodaření v lesích od 1. července 2016 poskytuje stát. Vlastníci lesů mohou žádat o příspěvky na hospodaření v lesích od státu na práce, které byly zahájeny nejdříve 1. července 2016.

celý článek

Zahrada hrou

Nadace Proměny Karla Komárka připravila film Zahrada hrou. Jedná se časosběrný dokument, který se natáčel v letech 2013 - 2016 a zachycuje příběh tří školních zahrad a jejich postupné proměny v "zahrady hrou". Zahrada hrou je současný název programu Nadace Proměny Karla Komárka, jehož smyslem je vytvářet  u škol inspirativní prostředí, kde se děti mohou svobodně rozvíjet, objevovat své schopnosti a upevňovat svůj vztah k okolnímu světu.

celý článek

Nadace ČEZ vyhlásila 1. kolo grantového řízení Stromy

Nadace ČEZ vyhlásila první kolo gantového řízení Stromy, jehož cílem je zlepšení životního prostředí prostřednictvím podpory liniové výsadby stromů.
Grantové řízení je určeno pro obce a městské části.

celý článek


 

Chaloupky o.p.s.