Ministerstvo životního prostředí podpoří přírodní zahrady ve školách i ekocentrech!

Pátek 20. října

učitelé3

Pořídit si na školní pozemek bylinkovou zahrádku, broukoviště, tee-pee nebo včelí úl už nemusí být pro školy jen sen. Mateřské a lesní školky, základní školy i ekocentra se nově mohou ucházet až o půl milionu korun na úpravu venkovních areálů v přírodním stylu. Vůbec poprvé vyhlašuje dnes výzvu s takovým zaměřením Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.

Ve výzvě čerpající prostředky z Národního programu Životní prostředí (NPŽP) na rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy u předškolních dětí a žáků základních škol se rozdělí celkem 50 milionů korun. Žádosti je možné podávat od 5. září 2017 až do 31. ledna 2018.

Školy a organizace mohou obdržet dotaci minimálně 50 tisíc a maximálně půl milionu korun, nejvýše až 85 % celkových způsobilých výdajů. Dotované projekty musí být zrealizovány do 31. srpna 2020.

Uzávěrka příjmu žádostí je o finanční podporu je 31. 1. 2018 a podpořené projekty je nutné zrealizovat nejpozději do 31. 8. 2020

Ostatní podrobnosti o vyhlášené výzvě na podporu školních přírodních zahrad jsou k dispozici na webu Státního fondu životního prostředí zde.

V souvislosti s touto vyhlášenou výzvou Vám společnost EKOVYSOČINA s.r.o. nabízí spolupráci a konzultace k přípravě projektových žádostí. Budete-li mít zájem o využití našich služeb rádi Vám poradíme a pomůže se zpracováním samotné projektové žádosti, případně rádi zajistíme i samotnou realizaci zahradních úprav. Školní přírodní zahrady jsou specialitou naší činnostia můžeme nabídnout dlouholeté zkušenosti díky spolupráci se společností Chaloupky o.p.s. Všechny naše žádosti, které naše společnost zájemcům v minulosti zpracovala byly úspěšné a žadatelé získali dotaci! 

V případě zájmu o spolupráci, kontaktujte prosím pro sjednání nezávazné konzultace Vašeho záměru naši odbornou projektovou pracovnici pro návrhy a realizace přírodních zahrad Ing. Terezu Čapkovou – tel. 739 563 274, e-mail: tereza.capkova@ekovysocina.cz.