Výzva na podporu přírodních zahrad ve školách vyhlášena!

Pondělí 4. července

Palisádové záhony

Chtěli by jste u vaší mateřské, základní nebo střední škole zbrusu novou přírodní zahradu, ale nemáte na ni dostatek finačních prostředků? Pak by jste měli zpozornět , protože Státní fond životního prostředí v letošním roce opět vyhlásil dotační výzvu budování zahrad v přírodních stylu!

Dotační výzva je určena pro rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy u předškolních dětí a žáků základních a středních škol s vyšším využíváním kontaktu s přírodním prostředím. Rozděleno bude 100 milionů korun na vybudování a úpravy venkovních areálů zahrad v přírodním stylu. Podpora je směřována na zkvalitnění technického a didaktického zázemí pro výuku a výchovu ve venkovním prostředí a dále na podporu rozvoje lesních mateřských a základních škol v rámci školského systému ČR.
Více informací o podmínkách výzvy naleznete zde.
Odkaz na webinář o podmínách výzvy a podávání žádosti naleznete zde.
Pokud budete potřebovat pomoci s přípravou podkladů pro projektovou žádost, neváhejte se na nás obrátit a využijte naše zkušenosti s realizací školních přírodních zahrad i s dotačním řízením SFŽP.
Společnost EKOVYSOČINA s.r.o. vám zajistí návrh vaší zahrady a následně její realizaci včetně všech souvisejících stavebních prací a dodávky dřěvěného mobiliáře. Navrhujeme, sázíme, stavíme i truhlaříme zároveň, takže nemusíte hledat už nikoho dalšího. Stejně komplexní nabídku v realizacích školních přírodních zahrad nenajdete :)