Nabídka paliv

Využijte naši produkci palivové dřeva a dřevěných briket k vytápění vaší nemovitosti!
Nabízíme Vám palivové dřevo následujících druhů:


Dřevěné brikety z měkkého dřeva mají tvar válce o průměru 62 mm, délku 30 až 40 mm, výhřevnost 15 - 18 MJ/kg. Mohou být spalovány ve všech typech kamen, kotlů a spalovnách pro spalování tuhých paliv. Ve zplynovacích kotlích se lépe využije jejich velká výhřevnost. Výchozí surovinou jsou piliny a hobliny z našich provozů bez jakýchkoliv chemických pojiv lisované pod tlakem 180 bar.


Štípané palivové dřevo nabízíme standardně v délce 40 cm, nebo v délkách dle přání zákazníka. Jde o dřevo, které se nehodí k pilařskému využití. Jedná se o mix jehličnatých dřevin (smrk, modřín, borovice).


Podpalové dřevo obsahuje drobné odřezky a třísky z truhlářské výroby. Baleno v rašlovém pytli. Délka odřezků 30 cm a váha pytle 3 kila. Obsahuje pouze čisté přírodní dřevo bez povrchové úpravy. Vhodné na roztop grilů, krbů nebo opékání buřtů.


Pilařské balíky obsahují krajiny kmenů z pilařské výroby. Jedná se o mix jehličnatých dřevin (smrk, modřín, borovice). Délka balíku je cca 4 metry a průměr balíku cca 0,9 metru, tj. objem balíku cca 2 kubické metry.


Dřevní štěpka hnědá je strojově nasekaná a nadrcená dřevní hmota o velikosti 5 cm. Štěpka získaná z pilařských odřezků apod. Obsahuje i kůru, protože kmeny  nejsou odkorněny. Je použitelná jako zdroj tepelné energie v kotlích na biomasu v domácnostech i teplárnách.


Ceník paliva:

Dřevěné brikety - průměr 6 cm............................................................................................................8,- Kč za kg (v ceně polyethylenový přepravní obal, obvyklé balení 10 kg)
Štípané palivové dřevo ( mix smrk, borovice, modřín)..............................................850,- Kč za prms

(délka polene dle přání zákazníka)
Balík na zátop - váha 3 kg (baleno v rašlovém pytli).....................................................40,- Kč za kus
Pilařský balík 3-4 m – krajiny od pásové pily.....................................................................400,- Kč za balík
Piliny.......................................................................................................................................................................200,- Kč za prms
Dřevní štěpka hnědá cca (štěpka z pilařských odřezků včetně kůry).........650,- Kč za m3 (velikost cca do 5 cm, použitelná jako zdroj tepelné energie v kotlích na biomasu v domácnostech nebo teplárnách)

Uvedené ceny jsou včetně DPH 15%.

Palivo si můžete objednat a následně vyzvednout na naší provozovně v Radoníně nedaleko Brtnice, nebo použijte pro objednávku kontaktní formulář níže.

Cena dopravy je 15,- Kč na kilometr. 

Poznámka:
1 prms = 1 prostorový metr sypaný (polena nasypaná do krychle 1x1x1 metr)

NAPIŠTE NÁM