PALIVOVÉ DŘEVO A BRIKETY

ŠTÍPEME DŘEVO A LISUJEME BRIKETY


Využijte naši produkci palivového dřeva a dřevěných briket k vytápění vaší nemovitosti! Jedná se o vedlejší produkt našich ostatních činností - dřevo nevhodné k pilařské výrobě, odřezky a hobliny z truhlářské dílny.

Nabízíme Vám paliva následujících druhů:


Dřevěné brikety z měkkého dřeva mají tvar válce o průměru 62 mm, délku 30 až 40 mm. Mohou být spalovány ve všech typech kamen, kotlů pro spalování tuhých paliv. Ve zplynovacích kotlích se lépe využije jejich velká výhřevnost. Výchozí surovinou jsou piliny a hobliny z našich provozů bez jakýchkoliv chemických pojiv, lisované pod tlakem 180 bar.


Štípané palivové dřevo nabízíme standardně v délce 40 cm, nebo v délkách dle přání zákazníka. Jde o mix jehličnatých dřevin (modřín, borovice, smrk), které se nehodí k pilařskému využití. 


Podpalové dřevo obsahuje drobné odřezky a třísky z truhlářské výroby. Baleno v rašlovém pytli. Délka odřezků 30 cm a váha pytle 3 kg. Obsahuje pouze čisté přírodní dřevo bez povrchové úpravy. Vhodné na roztop grilů, krbů nebo opékání buřtů.


Pilařské balíky obsahují krajiny kmenů z pilařské výroby. Jedná se o mix jehličnatých dřevin (smrk, modřín, borovice). Délka balíku je cca 4 metry a průměr balíku cca 0,9 metru.


Dřevní štěpka hnědá je strojově nasekaná a nadrcená dřevní hmota o velikosti 5 cm. Štěpka získaná z pilařských odřezků apod. Obsahuje i kůru, protože kmeny nejsou odkorněny. Je použitelná jako zdroj tepelné energie v kotlích na biomasu v domácnostech i teplárnách.


Ceník paliva:

Dřevěné brikety - průměr 6 cm.....................................................................................................6,90,- Kč za kg (cena platí při odběru min. 1 tuny, při odběru menšího množství cena 8,- Kč za kg)
Štípané palivové dřevo (mix dřevin):

Délka polena 50 cm

950,- Kč za prms

Délka polena 45 cm

1.000,- Kč za prms

Délka polena 40 cm

1.050,- Kč za prms

Délka polena 35 cm

1.150,- Kč za prms

Délka polena 30 cm

1.250,- Kč za prms

Balík na zátop - váha 3 kg (baleno v rašlovém pytli).....................................................40,- Kč za kus
Pilařský balík 3-4 m – krajiny od pásové pily.....................................................................500,- Kč za balík
Piliny.......................................................................................................................................................................200,- Kč za prms
Dřevní štěpka hnědá cca (štěpka z pilařských odřezků včetně kůry).........750,- Kč za m3 (velikost cca do 5 cm, použitelná jako zdroj tepelné energie v kotlích na biomasu v domácnostech)

Uvedené ceny jsou včetně DPH 21%.

Palivo si můžete objednat a následně vyzvednout na naší provozovně v Radoníně nedaleko Brtnice, nebo použijte pro objednávku kontaktní formulář níže.

Cena dopravy je 10,- Kč na kilometr. 

Poznámka:
1 prms = 1 prostorový metr sypaný (polena nasypaná do krychle 1x1x1 metr)

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O NAŠE PALIVA NÁM NAPIŠTE!