ZŠ Rudíkov - Mgr. Martin Suk

Čtvrtek 6. července

zš rudíkov

O přírodní zahradě u naší školy jsme snili dlouhou dobu. V roce 2023 se nám podařilo úspěšně získat dotaci ze SFŽP a ke spolupráci na vybudování oslovit společnost Ekovysočina, která má dlouholeté zkušenosti s přírodními zahradami. Vyseli jsme květnatou louku, vybudovali trvalkové záhony, zasázeli ovocné i okrasné keře a stromy. Pořídili jsme i jezírko pro pozorování vodních živočichů, nové lavičky a stoly pro venkovní výuku se stínícími plachtami, velkou skalku pro pěstování bylinek, naučné tabule, pomůcky a vybavení do pracovních činností a nebo třeba i meteobudku, kterou budou žáci využívat k pozorování počasí. Realizace projektu umožní dětem rozvíjet znalosti z oblasti živé i neživé přírody atraktivní a zážitkovou formou a rovněž napomůže budování jejich kladného vztahu k životnímu prostředí. Děkujeme společnosti Ekovysočina za vybudování přírodní zahrady u naší školy. V současné době je maximálně využitelná a má velký edukační potenciál.